Крем для обличчя – засіб простий, корисний та необхідний. Якщо підійти до його вибору з розумом, ви знайдете надійного союзника для своєї шкіри. Про те, на що звертати увагу перед покупкою крему, розповімо в нашому гіді покупця.
Вибираємо призначення крему
Мешканцям міських джунглів варто звикнути до думки, що навколишнє середовище ставиться до нашої шкірі не зовсім прихильно: сонце її старить, вода сушить, а повітря окислює. Кому таке сподобається? Не старіти швидше ніж хочеться допоможе крем. Головне правильно вибрати його призначення.
Зволожувальний крем нормалізує водний баланс шкіри. Ознаки недостатнього зволоження – шкіра лущиться, тріскається або шорстка на дотик.
Поживний крем – підживлює та зволожує шкіру обличчя. Активні речовини, які входять до складу, стимулюють обмін речовин і регенерують появу нових клітин.
Детокс-крем має бактерицидні властивості та знімає верхній шар відмерлих клітин за допомогою твердих частинок, які входять до складу засобу. Такий відхід не варто застосовувати часто.
Омолоджуючий і відновлюваний крем містять гіалуронову кислоту, ретинол, органічні олії та трави, які допоможуть зробити зморшки менш помітними, повернути пружність шкіри.
Зміцнюючий крем допомагає шкірі довше залишатися молодою та свіжою, робить її доглянутою, здоровою та молодий. До складу таких кремів входять кераміди, мультивітаміни та екстракти трав.
Крем проти пігментних плям дбайливо відбілює шкіру обличчя. До його складу входять фруктові кислоти, саліцилова кислота, фруктові ензими і препарати для пригнічення вироблення пігменту меланіну.
Важливий нюанс: якщо пігментні плями вже з'явилися, не обмежуйтеся тільки кремом, важлива консультація лікаря – дерматолога, косметолога, ендокринолога.
Вибираємо крем з урахуванням типу шкіри
Остання тенденція в догляді за шкірою пропонує відмовитися від будь-яких класифікацій. Тип шкіри – це не вроджена характеристика. Цей показник може змінюватися щодня протягом усього життя, адже на нього впливає безліч факторів – від гормонального фону до функції кишківника.
Згадайте, як іноді на обличчі від зневоднення навколо очей видно зморшки, а на наступному тижні блищить лоб і на підборідді запалення. За допомогою різних кремів можна усунути основні проблеми і наблизити шкіру до бажаного стану.
Нормальна шкіра зустрічається досить рідко. Вона м'яка, еластична, гладка, без видимих пір і зморшок, оксамитова з приємним рожевим відтінком. З таким типом шкіри працює священне правило – «не нашкодь». Тому звичайного живильного крему на основі термальної води буде достатньо.
Дорослішаючи, леді з таким типом шкіри можуть вибирати засоби з колагеном, який бореться з утворенням зморшок. У жирної шкіри характерний блиск, вона схильна до появи вугрів, прищів і чорних цяток. Але саме цей тип шкіри, як правило, довше зберігає молодість, на ній утворюється менше зморшок.
Жирну шкіру не варто підсушувати, а ось зволоження зайвим не буде. Вибирайте креми на легкій основі та з ефектом . Кращі компоненти таких засобів – ромашка, деревій і календула.
Суха шкіра нерідко лущиться, дає відчуття стягнутості, а зморшки на ній утворюються досить рано. Такий шкірі здоровий вигляд і еластичність додасть крем з вмістом гліцерину та гіалуронової кислоти або крем-віск з колагеном. Такі засоби затримують вологу, тим самим підживлюючи шкіру.
Комбінована шкіра взяла все краще від інших типів: Т-зона схильна до жирності, інші ділянки підсушені або нормальні. Такий шкірі потрібен постійний і додатковий догляд, і краще за все наносити крем по зонах. У крему для такого типу шкіри має бути протизапальний ефект, в його склад можуть входити натуральна олія ши, подорожник і шавлія.
Проблемна шкіра щедра на вугровий висип і прищі. Її варто щадити і доглядати за допомогою крему-антисептика. Засоби по догляду за цим типом шкіри коштують трохи дорожче, в їх склад входять каолін, олія чайного дерева, корисні мікроелементи з моря. У гонитві за чистим обличчям головне не перестаратися, краще менше, та краще.
Чутлива шкіра першою реагує на декоративну косметику, крем та інші засоби по догляду. Власникам такої шкіри важливо уважно читати склад: наявність кислот може викликати алергічні реакції і навіть опіки*. Вибирайте легкий крем з алантоїном без барвників та ароматизаторів.
Крем для всіх типів шкіри поєднує в собі базові функції засобів по догляду за шкірою обличчя. Такий крем зручно взяти з собою у відпустку, відрядження або коротку подорож. Вибираючи засіб по догляду в домашніх умовах, краще зупинитися на засобі з одним або двома призначеннями.
Вибираємо крем для обличчя з урахуванням віку
З віком шкіра втрачає пружність і еластичність, а овал обличчя стає менш чітко окресленим. У цьому винне зниження активності клітин, які перестають самостійно виробляти необхідну кількість колагену та еластину, через що втрачається тонус шкіри. Тому купуючи крем, зверніть увагу на позначку віку.
Виробники не даремно вказують подібні рекомендації, це аж ніяк не маркетинговий хід. Шкіра старіє, а зміна засобів по догляду необхідний крок з плином часу. Засоби для підлітків – це догляд, який визначається гормональною перебудовою. Такий крем краще підібрати в аптеці, щоб позбавити підлітка від наслідків вугрового висипу.
У крему з маркуванням 18-25 полегшений склад. Живлення та зволоження допоможуть зберегти шкіру обличчя здоровою та пружною. У цей період крем наноситься з профілактичною метою.
Крем 25+ для жінок 25-35 років: доглядає ретельніше, підживлює шкіру вітамінами та запобігає ранній появі зморшок.
Крем40+ – необхідний засіб для зрілої шкіри. Він містить колаген і ліпосомні речовини, які уповільнюють процес старіння шкіри та дбайливо доглядають за проблемними зонами.
Корисні поради
Щоб не заплутатися під час вибору б'юті-продукту, розставте власні пріоритети по догляду за шкірою – лікування, профілактика, декоративна функція. Не забувайте про алергію та індивідуальну непереносимість компонентів.
Шкіра, може бути, і не звикає до однієї і тієї ж гіалуронової кислоти або олії ши, але нам завжди хочеться чогось свіжого, незвичайного та ще ефективнішого. Вибираючи новий крем, не забувайте прості, але корисні поради:
- Ціна на засоби по догляду за шкірою обличчя буває різною та не варто гнатися за найдорожчим. У крему від надійного виробника – середня вартість.
- Ігноруйте wow-фактор. Зовсім не обов'язково, що культовий продукт необхідний вам і підходить вашій шкірі.
- Проконсультуйтеся з косметологом-естетистом, він допоможе визначити тип шкіри та вектор по догляду за зонами. Використання крему можна та потрібно чергувати з масками, скрабами та процедурами.
- Перед покупкою крему скористайтеся пробником продукції. Це вбереже від неправильного вибору та зайвих витрат.
- Напис на упакованні «без парабенів» або «без сульфатів» не гарантує відсутність інших небажаних компонентів.
- Крем в тюбиках економніше та гігієнічніше, аналогів у баночках.
- Виробник зобов'язаний перерахувати повний список інгредієнтів – в складі, дрібним шрифтом. Натуральні засоби в складі крему вказуються на першому місці, навіть якщо вони в меншості.
- У хорошого крему прозорий або білий колір, однорідна текстура, натуральний запах або зовсім немає аромату.
- Звертайте увагу на термін придатності продукту, причому не тільки на дату до якої придатний крем, але і скільки місяців їм користуватися після того, як ви відкрили засіб.
Написати коментар