Як мити підлогу: загальні рекомендації
Очищати підлогове покриття варто щонайменше раз на тиждень, у тому числі мити підлогу під килимами, якщо вони є. Коли вдома є маленькі діти чи улюбленці, краще робити це двічі чи тричі на тиждень, в ідеалі щодня. Хоча останнє, звісно, з урахуванням сучасного ритму життя часто виявляється неможливим. У такому разі, щоб заощадити сили, можна скласти календар прибирання.
У питанні миття підлоги слідуй таким рекомендаціям:
- Перш ніж почати мити підлогу, витри пил з інших поверхонь: меблів, підвіконь тощо.
- Потім пройдися підлогою віником або пилососом, щоб зібрати велике сміття та не виконувати подвійну роботу.
- У процесі миття підлоги не забувай про плінтуси, на яких іноді скупчується ще більше пилу, ніж на підлозі.
- Якщо не плануєш щодня мити підлогу по всій квартирі, спробуй частіше прибирати місця, що забруднюються найшвидше. Наприклад, у коридорі, дитячій, на кухні.
- Невеликі забруднення, що з’являються на кухні протягом дня, видаляй відразу, не чекаючи на планове прибирання.
Ти, мабуть, помічала, що кожна квартира чи будинок пахнуть по-своєму і, звичайно, тобі хотілося б, щоб у тебе вдома завжди пахло чистотою та свіжістю. Неприємний запах вдома може з’явитися не лише у власників домашніх тварин, це може бути запах кухні або, наприклад, тютюну.
Як позбутися неприємного запаху:
Помити підлогу сумішшю з горілки (200 мл), оцту (200 мл) та води (5 л). Такий розчин підходить для обробки твердих поверхонь і ним можна намочити ганчірку й залишити в неприємно пахучому місці до повного висихання.
Використовувати соду — хороший дезодоруючий засіб, що усуває неприємні запахи. Насип її на забруднене місце, залиш на 2–3 години, а потім збери віником чи пилососом.
Білизна — засіб, який добре усуває бактерії, запахи й забруднення. Потрібно налити невелику кількість у відро з водою та помити підлогу. Важливо: при роботі з засобами з хлором відкрий вікно, вдягни рукавички та захисну маску.
Рідина для підлоги та стін Універсальний миючий засіб Mayeri Лимон 1 л допомагає усунути неприємні запахи, забруднення та легко зібрати дрібне сміття, в тому числі шерсть.
Реакції можуть бути різними, тому перш ніж мити підлогу будь-яким народним чи магазинним засобом, протестуй його дію на невеликій непомітній ділянці.
Засоби для догляду за ламінатом
Для ламінованого покриття, як і для дерев’яного, небезпечні різкі перепади температури й висока вологість повітря. Якщо на ламінат пролилася рідина, її потрібно відразу витерти, а мити підлогу намагайся злегка вологою ганчіркою. Рухи ганчірки або швабри краще здійснювати вздовж панелей ламінату. Після цього можна протерти підлогу сухою ганчіркою.
Щоб на поверхні не залишалися розводи, додай у воду трохи засобу для миття ламінату.
Догляд за лінолеумом
Це, мабуть, один із найпростіших для монтажу та подальшого догляду матеріалів. Лінолеум боїться хіба що гострих предметів та води, що потрапляє у шви та стики.
Правила догляду:
- Можна мити підлогу вологою ганчіркою, пилососом тощо.
- Своєчасно усувати забруднення, інакше вони можуть проникнути в мікропори ПВХ-покриття.
- Уникати абразивних та сильнодіючих засобів для очищення.
- Для ефективного миття без розводів та надання блиску використовуй універсальні засоби для миття підлоги.
Написати коментар